Mar
16
2015

ARTI EKSİ HABER PROGRAMI

TvNet’te Ahmet Rıfat ile ARTI EKSİ HABER programına konuk oldum. Konumuz Türkiye’de Kariyer idi. Kariyer, iş, meslek ve üniversitelerde kariyer üzerine konuştuk.

hakan birol3

Aslında kariyer konusu çok geniş bir kavramdır. Bunun çocukluğa kadar inen bir boyutu vardır. Ama ülkemizde bu hep en son plana atılan bir konu olduğu için üniversite bitene kadar kimsenin ilgilenmediği bir konu olmaktadır. Örneğin ülkemizde her şeyin planı yapılırken kariyer planlaması yapılmamaktadır.

hakan birolFF

Üniversiteden mezun olan herkes diplomasının gerektirdiği işi yapmak ister. Bu tabiki en doğal hakkıdır. Peki, imkanlar buna el vermiyorsa isyan mı etmeli? Elbetteki hayır. Çevrenize bakarsanız diploması başka yaptığı iş başka olan yüzlerce, binlerce insan var. Şimdi oturup bunun suçlusunu aramak bize bir şey kazandırmaz. Sadece zaman kaybettirir. Bu yüzden sizler zaman kaybetmeden neler yapabileceğinizi en baştan itibaren düşünün.

hakanbirol22

Unutmayın! Yaptığınız her işte “A Planı” sonrası diğer planlarınız da olsun. Eğer “A Planı” işe yaramazsa endişelenmeyin. Alfabede 28 harf daha var.

 

 

 

 hakan birol / artı eksi haber / bayrampaşa

Bir önceki yazımız olan ISPARTA SEMİNERİ başlıklı makalemizde dünyada kariyer, endüstri ve endüstri ve kalite kulubü hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar