Eki
31
2013

BİRAZ TEBESSÜM

positive

 

KEFENİN CEBİ YOK

Zenginin biri ölümüne yakın, biri doktor, biri papaz, diğeri avukat üç yakın arkadaşını çağırmış yanına. Bir ricada bulunmuş:

– “300 bin dolarlık tasarrufum var, demiş, bunu yanımda öteki dünyaya götürmek istiyorum.

Ama kimseye de güvenemiyorum. Size simdi 100’er bin dolar vereceğim. Bu paraları ne olur ben gömülürken kefenimin iç cebine koyuverin…”

Adam ölmüş. Üç arkadaş verdikleri sözü yerine getirmişler. Bir süre sonra doktor vicdan azabına yakalanmış. Diğer iki arkadaşını çağırarak onlara itirafta bulunmuş:

Doktor:
-“Hastanenin çok acil ihtiyaci vardı, demiş, onun için 100 bin doların 20 bin dolarını hastaneye sarfettim, kefene 80 bin koydum.”

Papaz:
– “Maalesef ben de aynı günahı işledim, demiş, paranın yarısını kilisenin inşaatına ayırdım, kefenin cebine 50 bin dolar koydum.”

Avukat:
-“Ben sözümü aynen yerine getirdim, demiş, kefenin cebine 100 bin dolarlık çek koydum.”

 

 

ZAM İSTİYORUM

Adam, patronun odasına girmiş:

— Maaşıma zam istiyorum… Peşimde 3 büyük şirket var.

Patron “Hangi şirketler?” diye sormuş.

– TEDAŞ

– İSKİ

– İGDAŞ  🙂

Bir önceki yazımız olan TÜRKÇEMİZİ DOĞRU KULLANALIM başlıklı makalemizde değişim, dil ve en-sık-yapılan-hatalar hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 1 hafta ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar