Eki
12
2014

CANINIZ MI SIKILIYOR ?

can sıkıntısı

 

Günlük hayatta en çok kullanılan kelimelerden bir tanesi : Canım sıkılıyor!!

 

Hiç düşündünüz mü acaba canınız neden sıkılıyor? Canı sıkılmayan insanların sizden ne farkı var acaba? Can sıkıntısı bulaşıcı bir virüs gibi bir başkasından mı geçiyor? Sorular, sorular, sorular… Ardı bitmez bunların. En iyisi ben sizi daha fazla sıkmadan can sıkıntısının nedenlerine geçeyim:

 

Yapacak İşinizin Olmaması

 

En tehlikeli durumlardan bir tanesidir bu. Bütün işleriniz bittiyse ve bir boşluk içine düştüyseniz işte bu noktada sizi can damarınızdan yakalayıverir. O anda ağzınıdan çıkacak cümle bellidir : “Canım sıkılıyor!”. Aslında yapacak işiniz elbette vardır ama sizin gözden kaçırdığınız bir nokta yüzünden bazı işler unutulmuştur veya önmesiz gözükmüştür. O yüzden siz kendinizi ani bir can sıkıntısı içinde bulursunuz.

 

Ruhsal Bunalım

 

Fiziki bedenimizin dışında var olan ruhsal bedenimizin çığlığıdır aslında “Can sıkıntısı”. Belki manevi bir eksiklik belki de ruhsal bir inanç boşluğudur bu sıkıntının sebebi. Malum beden aç olduğu zaman “Yemek!!” diye nasıl bağırıyorsa ruhumuzun da elbette ihtiyaçları vardır. Bu yüzden onun da açlığını gidermek lazım ki bizi can sıkıntısı boşluğuna düşürmesin.

 

can sıkıntısı 3

 

Can Sıkıntısından Kurtulmak İçin Neler Yapabiliriz :

 

 

 • Müzik dinlemek ruha da bedene de iyi gelir. Sevdiğiniz müzikleri dinleyin

 

 • Kitap okumak size bambaşka dünyaların kapılarını açar. Sürekli okuduğunuz kitap türlerinin dışında bir kitap seçin ve okuyun. Sizi sürüklesin peşinden götürsün. Etkilesin, bir kitap okudum hayatım değişti diyebilesiniz.

 

 • Yürüyüş yapın. Yürüyüş yapmak sizi durağan halde hareketli pozisyona sokarak bir anda atmosferinizi değiştirecektir ki bu da size iyi gelir.

can sıkıntısı 3

 

 • Bulunduğunuz yerde film izleyin veya sinemaya gidin. O hafta sinemaya gitmişseniz evinizde bir film izleyebilirsini. Yanına en sevdiğiniz içeceği de almayı da unutmayın

 

 • Bir şeyler yazın. Ben yazar değilim demeyin şimdi. Bir şeyler karalamak için yazar olmanız şart değil. Sadece o an için içinizde ne geliyorsa kağıda onları yazın.

 

 • Telefon rehberiniz açın. Uzun zamandır aramadığınız 3 arkadaşınızı arayın. O anda akıllarından siz geçmiş olabilirsiniz. İşte o zaman ne can sıkıntısı kalır ne depresyon. Düşünülüyorsunuz değerinizi bilin!

 

 • Spor yapın! Vücudunuzun dinamik olması ruhunuza da yansıyacağından can sıkıntısını bitirecektir emin olun.

 

Can sıkıntısız günler sizin olsun…

 

 

Bir önceki yazımız olan DAYAK YİYEN MAYMUNUN ÖYKÜSÜ başlıklı makalemizde 5 maymun deneyi, azimli ol ve başarı hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

 • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
  about 7 gün ago
 • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
  about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar