Eki
30
2014

ÇAY MİSALİDİR YAŞAM

 

çay

 

 

Bir bardak çay diyerek geçmeyin…

 

Bazen o bir bardak çayın dahi tadını veremeyen insanlar olacak hayatınızda. İşte o  noktada onların sizin tadınızı kaçırmasına izin vermeyin. 10 şeker de atsanız o çayın içine, tadınız kaçtıktan sonra çaydan da zevk alamazsınız.

 

Çay koy 10 Dakikaya oradayım…

 

Ne güzel bir zaman verme şekliydi bu. Şimdilerde acaba ne kadar kullanıyor. Yoksa yerini 10 dakikaya Starbucks’da olacağım, Sir Winston Tea’da bekliyorum veya Gloria’s Jeans’de 15 dakika içinde buluşalım cümlelerine mi bıraktı? Eskiyi özlemle anar mı olduk yoksa…

 

Demli çaya gerek yok, muhabbet demli olsun yeter…

 

Sıcak bir muhabbetin arasında içilen çayın demini kimse fark etmez. O esnada zaten muhabbet demlenmiştir. Önemli olan dostlukların bir ömür çay tadında demlenmesidir.

 

çay ve istanbul

 

 

Seninle çayı demli içemem derdi.

Neden niye sordum.

Çay demli olunca bardağın diğer tarafından seni göremiyorum diye cevap verdi…

 

Aşkla demlenmiş muhabbet sonra söylenen sözlerden başka bir şey olamaz bu. Ne kadar da güzel. Çaya aşk aromasını eklemişler. Daha da üstüne söylenecek söz kalmamış.

 

Çay üstüne ne kadar da çok bahsettim. Belki biraz da sıkıldınız. Aslında söylenecek daha çok şey var. Çay sadece 3-5 paragrafla anlatılacak kadar demsiz değil. Yağmurlu havalarda vazgeçilmezin değil midir bir bardak çay? Elinizde en sevdiğiniz bir kitapla cam kenarına geçip çayın deminde kitabın muhabbetinde olmayı kim istemez?

 

Sözü daha fazla uzatmaya gerek yok. Tolga Akpınar dostumun çok güzel bir sözü vardır:  “Cümleyi fazla yormaya gerek yok aksi takdirde cümle alem yorulur.”

 

çay ve simit

 

 

Yaşamınızda sizi mutlu eden ne varsa onları yapın. Elbette mutsuzluklar karşınıza çıkacak. Bu durumda öyle savaşmadan kenara çekilmek yok. Eee çayın bile demini tutturmak ustalık istiyorsa siz de mutlu olma sanatını çay tadında yaşamalısınız. Son olarak da eklemek isterim :

 

” Sonra çay bize bir gerçeği daha öğretti: Bekleyen her şey; soğur, acır ve bayatlar! “

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan EVLENİRKEN NEREDEYDİN başlıklı makalemizde altıncı his, ankara ve bir adam hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar