Şub
22
2014

DİKKAT KIRILIR!

hakan birol2

 

 

Kısacık dünya hayatında birbirimizi ne kadar da çok kırıyor ve bir o kadar da çok üzüyoruz. Üzdüğünüze ve kırdığınıza değiyor mu? Birbirimizi kırmak yerine neden birbirimize daha çok sarılmıyoruz? Öfkelenmek, üzmek veya başkalarının canını yakmak daha mı kolayınıza geliyor?

 

Yunus ne güzel demiş:

Bir kez gönül yıktın ise

Bu kıldığın namaz değil

Yetmiş iki millet dahi

Elin yüzün yumaz değil

 

Bizler gönülleri fetheden ataların torunlarıyken artık gönül yıkan insanların başında gelmeye başladık. Kırgınlıkların ardından gelen şey hep pişmanlık olur. Dil yarası onarılması en güç yaraların başında geldiği halde bu yaraları açmaya niye devam ediyoruz?

 

20140221_120225

 

“Kalp Kırılsa da Sever” diyerekten hassas gönülleri kıranlara ne demeli? Unuttuğumuz bir şey var aslında: Değer verdiklerimizin kıymetini kaybedince anlıyoruz. İlla ki bir şeylerin değerini kaybettikten sonra anlamayalım.

 

Mevlana’ya baktığımızda : “Bir defa kalp kırmak ; Kâbe’ yi alt üst etmekten daha kötüdür !..Zira kâbe’ yi Hz.İbrahim inşa etmiş, gönlü ; Allah yaratmıştır.” demiştir.

 

Akrep ve yelkovan zamanı kovalamaya devam ederken kalp kırmadan geçen güzel zamanlar sizin olsun…

 

Hakan BİROL /   22 Şubat 2014 – Kuşadası

 

 

Bir önceki yazımız olan TOPLU TAŞIMA DERSLERİ başlıklı makalemizde havasız insan aracı, insansız hava aracı ve İstanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar