Kas
14
2013

DÜNYANIN 8. HARİKASI BULUNDU!

 

sekizinci harika

Evet, yanlış okumadınız. Dünyanın sekizinci harikası bulundu. Nerede ve nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Heyecana gerek yok. O sizsiniz!

 

Onu görmek için aynaya bakmanız yeterli. Kendinizin farkında mısınız? Ne kadar farkındalık bilinci içerisindesiniz işte önemli olan nokta budur. Bizler kendi potansiyelimizi keşfetmemiş varlıklar olarak dünyaya geliyor ve adeta bu potansiyeli hiç kullanmadan geçip gidiyoruz.

 

Belki siz dünyanın önde gelen yazar veya şairlerinden biri olacaktınız. Kim bilir belki de eserleri milyon dolar eden bir ressamın ta kendisisiniz. Peki, bunun için ne yaptınız? İşte sorulması gereken en önemli sorulardan bir tanesi de budur : “ Kendi potansiyelinizi keşfetmek için hiç çaba gösterdiniz mi?”

 

Dünyada illaki birilerinin sizi keşfetmesini beklerseniz yanılırsınız. Ömür kısa. Vakit geçiyor. Neyi bekliyorsunuz? Harekete geçmek için silkinmeniz lazım. Ataletten sıyrılın ve harekete geçin. Kendi efsanenizi yazmak için geç kalmadınız!

 

İmkânların kısıtlı olduğundan mı şikayet edeceksiniz yoksa şimdi? Eğer bunu bir bahane olarak öne sürerseniz size bu tezinizi çürütecek yüzlerce örnek verebilirim. Atatürk, imkânların kısıtlı olmasını bahane etseydi bugün üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. Yine bilim mucitlerine baktığımızda zor şartlar altında ortaya koyduklarını buluşlarının perde arkasında hep imkânlarının kısıtlı olması vardı. Ama onlar hiçbir zaman bunu bahane etmedi. Bahane değil, çözüm bulun!

 

Dünyanın 8. Harikası olmanızın bir diğer sebebi de sizde olan bazı şeylere sadece siz sahipsiniz. Ne gibi mi? Örneğin parmak iziniz! Yegânedir. Aynısından bir tane daha yok. İris, retina, yüzümüzün biyometrik özellikleri, ses biyometrimiz bizi dünyadaki tüm diğerlerinden ayırt edilmemizi sağlamaktadır. Kıymetinizi bilin sizden bir tane daha yok !

 

HAKAN BİROL / … gelişimle el ele, değişimin izinde…

www.hakanbirol.com

…..

Bir önceki yazımız olan CUMHURİYET'İN HARİKA ÇOCUKLARI başlıklı makalemizde bilim, cahit arf ve cumhuriyet hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar