Oca
3
2014

GELİŞİM AJANDAM

gelişim ajandam

 

İnsan esas öğrenmeyi başkalarının öykülerini dinlerken gerçekleştirir. Bu nedenle sanat neredeyse bütünüyle öyküler üzerinden ilerler. Hepimiz masallarla büyüdük. Büyüdüğümüzde de filmler, romanlar ve şarkılarda hep öyküler dinledik. Hatta bazı terapistler bizleri öykülerle iyileştirdiler.
Bu kitapla kendimiz hakkındaki pek çok meseleyi başkalarının başına gelmiş gibi izlerken dersler çıkartıyoruz.
Neredeyse herkesi kavrayacak ve dersler çıkartabileceği öyküler bu kitapta yer alıyor.
Gelişmek keyif veriyor insana bu kitapla….

 

  • “Metaforlar her zaman düz bir anlatımdan daha değerlidir. Öğrenmeye bilinçdışını da katan hikâyeler bütünsel öğrenmeyi sağlar ve öğrenilecek konu hakkında merak uyandırır. Unutmayın merak en iyi öğrenme aracıdır. Bu bağlamda değerli Livcon International Uzman Eğitmenlerimizden Hakan Birolun öykü kitabını çok başarılı buldum ve öğrenmeye farklı bakmak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Harika çalışmalarının devamı dileğiyle…”

Metin Çınaroğlu (Livcon Reserach International Avrasya Başkanı)

 

  • “Mürekkep damlaları bir araya gelerek harfleri, harfler bir araya gelerek kelimeleri, kelimeler bir araya gelerek cümleleri, cümleler bir araya gelerek gerçekleri bize anlatır. Gerçekleri anlamanın ve anlatmanın en etkili yolu da hiç kuşkusuz öykülerdir. Hakan Birolun, beyninde yoğrulan, kaleminin mürekkebiyle sayfalara aktarılan bu öyküler başarılı olmanın, mutluluğa ulaşmanın, huzura kavuşmanın gerçek bilgisini sıkmadan aktaran eşsiz bir kaynaktır.”

Ahmet YILDIZ (Üşenme, Erteleme, Vazgeçme kitabının yazarı)

 

  • “Bazen bir sözcük, bir cümle ya da bir öykü, domino etkisi oluşturarak iç dinamiklerimizi harekete geçirir. İnsanda başarı için gerekli olan potansiyelin var olması tek başına bir şey ifade etmez. O potansiyelin işlemesi için, çoğu zaman güçlü bir motivasyona gereksinim duyulur. İşte bu kitap, sizi hedeflerinize götürecek bir motivasyon kaynağı ve yol haritası niteliğindedir. Başka bir yönüyle, başarıya ilişkin sönmüş veya sönmeye yüz tutmuş umutlarınızı yeniden yeşertmeye ilham olacaktır. Kitabı okuyunca, başarının çok üstün yeteneklere ve olanaklara bağlı olmadığını, aynı zamanda başarıya hiç de uzak olmadığınızı göreceksiniz.”

Çetin ÖZBEY ( Psikolog )

 

  • “Bu kitap, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmek, kendini geliştirmek isteyenler için orjinal

Bir önceki yazımız olan ÜMİT EDİYORUM O HALDE VARIM başlıklı makalemizde başarı, başarmak ve çalışmak hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar