Mar
16
2015

GÜMÜŞYAKA SEMİNERİ

 

YGS sınavı öncesi Gümüşyaka’da geleceğin “mimarları, hukukçuları, bilim adamları, doktorları, öğretmenleri…” kısacası gençlerle beraberdik. Yazarlar Okullarda projesi kapsamında gençlerin dünyasına indik.

 

hakanbirol (1)

 

Onlarla hedefleri üzerine konuştuk.

İş, meslek ve kariyer kavramının üzerine sohbet ettik.

Yazarlık üzerine sorularını aldık.

hakanbirol (3)

Hedef kavramının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladılar. Hedefsiz bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Esen rüzgarla elbette yol alacaktık ama nereye? Rüzgar her zaman aynı yönden esmez. Bazen doğuya bazen batıya yol alır. Peki ya bizler böyle bir savrulmaya hazır mıyız? Hiçkimse bu şekilde bir savrulmaya katlanmak istemez.

hakanbirol (5)

Hazır meslek kavramını artık akıllardan silmenin vakti geldi. Devir gelişim ve değişim devri. Kendinizi geliştirdiğiniz kadar varsınız. Sabit kalanı maalesef çarkın dişlileri yutuyor.

 

hakanbirol (4)

 

Gençlerin gözündeki ışığı gördükçe hala umudumuzu yitirmememiz gerektiğini anladım. Hedef insanı olmaları gerektiğini defalarca vurguladım. İnanıyorum ki bir kişinin dahi hayatını etkileyebilmek dünyayı değiştirmek için yeterli gücü bize verecektir.

 

 hakan birol / gümüşyaka / bir seminer sonrası…

 

Bir önceki yazımız olan Kitap: Kütüphanelere Hapsedilen Bir Suçlu! başlıklı makalemizde hızlı okuma, kitap ve kitap nasıl okunur hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar