May
30
2015

KARANFİL KADAR MUTLULUK

Elinde bir demet karanfil yine o bahçenin kapısında bekliyordu. Aslında ne gelen ne giden vardı. Sadece her gün yaptığı bir ritüeldi onunkisi. Kimi beklediğini ve niye beklediğini kimse bilmezdi. Şu ana kadar kimse de sormamıştı neden burada olduğunu.

karanfil 2

Günler ayları, aylar yılları kovalarken genç adam artık gelmez olmuştu. Bahçenin kapısındaki görevli de onun eksikliğini hissediyordu. Elinde bir demet karanfili olan adam kaybolmuştu. Neden geldiğini bilmedikleri o genç adam artık yoktu. Neden geldiği bilinmediği gibi neden gittiğini de kimse bilmedi.

 

karanfil

 

Yaşamınızda elinde bir demet karanfille bekleyen insanlar vardır. Siz bilmezsiniz belki de fark etmezsiniz. Eğer bir gün onları fark ederseniz asla kaçırmayın. Bu karanfiller ne kadar da güzelmiş diyerek sohbeti varın siz açın. Malum hayat kısa karanfiller su ister. Alın o adamın elindeki çiçekleri ve vazoya koyun. Çiçek dalından koptuktan sonra her ne kadar çok yaşamasa da biz vazodaki su kadar ömrü olsun…

 

Yaşamınızın içinde her daim mutlu olmanız dileğiyle…

 

 

 

Bir önceki yazımız olan KIRK İKİNDİ YAĞMURLARI başlıklı makalemizde anı, aşk ve aşk kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar