Kas
6
2013

TARZ SAHİBİ MİSİNİZ?

hakanbirol

Tarz sahibi olmanın temel koşullarından bir tanesi özgüvendir. Kendinize olan güveninizin sizin tarzınızı belirler. Eğer güveninizin yoksa diğer bütün koşullar üstünüzde yapmacık kalacaktır. Eğreti duran elbiseler misali üzerinize yapmacık bir güven giymeyin.

 

Bulunduğunuz yerde oluşturduğunuz imaj ile siz zaten kendinize özgü bir yapısınız. Bir başkası olmaya çalışmayın. Tarkan’ın dediği gibi “Başkası olma kendin ol, böyle çok daha çok güzelsin…” Unutmamak gerekir ki takdir edildiğiniz gibi taklit edilmeye başladığınız zaman başarı peşinizden gelecektir.

 

Yansıttığınız enerji sizin tarzınızda büyük bir model oluşturabilir. Enerjisi yüksek bir insansanız zaten tarzınızı enerjiniz ile ortaya koyarsınız.

 

Gülümsemek, imajınızda çok kuvvetli bir yere sahiptir. Tebessümünüzle karşınızdakilerle iletişim için bir adım atmış olursunuz. Bu da sizin imajınızda ne kadar dışa dönük bir yapı olduğunuzu gösterir.

 

Sosyal yaşam içindeki kurallara uygun davranmanız da tarzınızı belirlemede bir yapı unsurudur. Yerine göre giyinmek, bulunduğumuz ortama göre sesinizin tonunu ayarlamak, kullandığınız aksesuarlara dikkat etmek… vb. gibi unsurlar sizin ilk karşılanış şeklinizi belirler.

 

İnsanlar dış görünüşleri ile karşılanırlar, düşünceleri ile uğurlanırlar sözünden yola çıkarsak dış görünüşünüzü ihmal etmemeniz gerekiyor. Kendinize olan güveniniz elbette en önemli koşulumuz ama yerine uygun kıyafetler ile bunu desteklemelisiniz.

 

Spor yaparak hem fiziki görünüşünüze katkıda bulunur en önemlisi de sağlığınıza dikkat etmiş olursunuz. Böylece tarzınıza katkı sağlayacak bir unsur ile 3 faydayı bir arada sağlamış olursunuz.

 

Her şeyden önemlisi tarz olmak demek kendiniz olmak demektir. Taklitten uzak kendinize özgü bir yapı olmaktır. Birilerine benzemekten çok öte kendiniz olarak zaten bir tarz olduğunuzu asla unutmayın 🙂

 

HAKAN BİROL / … gelişimle el ele, değişimin izinde…

www.hakanbirol.com

…..

Bir önceki yazımız olan KARİYERİM GELECEĞİM ETKİNLİKLERİ - BARTIN başlıklı makalemizde bartın, burak törün ve cnn hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 1 hafta ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar