Şub
20
2014

WC YANLIŞ ANLAŞILIRSA NE OLUR :)

wc

Bir Ingiliz ailesi yaz tatillerini geçirmek üzere Almanya’ya gitmisti. Bir gezinti sirasinda çok güzel bir kır evinde kaldılar. Gelecek tatillerini böyle bir evde geçirmek istediler. Evin bir papaza ait oldugunu ögrendiler ve içini de gördükten sonra hemen gelecek tatil için anlasma imzaladılar. Ingiltere’ye döndükten sonra birden evin hanımı, ziyaretler sırasında WC’ye rastlamadıklarını hatırladı. Merakını yenmek için papaza bir mektup yazdı:

 

“Sayın Bayım, ben sizin kır evinizi kiralayan bayanım. WC’nin nerede bulundugunu acaba bana yazabilir misiniz? Saygılarımla.”

 

Mektubu alan papaz, WC’nin ne anlama geldiğini anlayamamış, Almanya’daki Anglican Kilisesinin “White Chapel” sözcügünün bas harfleri oldugunu sanmıştı. Ayrıntılı bir mektupla yanıt verdi:

 

“Sayın Bayan;

 
Başvurunuzun yüce bir duyguyla ilgili olmasından dolayı memnunluk duydum. Ilgilendiğiniz yerin evden 12 km. uzaklığında bulundugunu bildirmeyi şeref sayıyorum. Oraya sık sık giden birisi olarak bunun biraz zorluk yaratacağını bildirmek istiyorum. Sık sık gitme durumunda, isteyenler yemeğini de beraberinde götürebilirler. Oraya bisikletle, araba ile, ya da yürüyerek gidilebilir. Ancak oturacak bir yer bulabilmek ve başkalarını rahatsız etmemek için biraz erken gitmekte yarar vardır. Söz konusu yerde soguk hava düzeni bulunmakta ve çok hoş bir etki yapmaktadır. Çocuklar büyüklerinin yanında oturmakta ve hazır bulunan herkes birlikte şarkı söylemektedir. Girişte size bir kağıt parçası veriyoruz. Geç kalanlar yanindakinin kağıdını kullanabilirler. Ayni kağıdın birkaç kez kullanılmasına olanak vermek için çıkışta herkes kullandığı kağıdı iade eder. Faaliyetlerin ürünleri yoksullara dağıtilmak üzere toplanmaktadir. Öte yandan yapılanların dışarıdan da duyulabilmesi için içeride gelişmis bir hoparlör sistemi bulunmaktadır.

 
Müdavimlerin çesitli pozisyonlarda dışarıdan da izlenebilmelerini sağlamak amacıyla özel cam bölmeler vardir. Verdiğim bilgilerin açık ve yeterli olduğu düşüncesi ve bu kadar önem verdiğiniz yerde sık sık buluşabilmek umuduyla en içten saygılarımı sunarım.”  🙂

Bir önceki yazımız olan Sahip Olmak İstiyorsan Ait Olmayı Bileceksin başlıklı makalemizde ait olmak, aşk ve bir ömür mutluluk hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar