Ara
2
2013

YAŞAM STİLİ DANIŞMANI : YELİZ RÜZGAR

YELİZ 2

 

Yeliz Rüzgar, yaşam stili danışmanı. Anthony Robbins, Richard Bandler, Dr.Michael Beackwith, Deepak Chopra, Jack Canfield, Ronda Byrne, Marc Victor Henson gibi bireysel gelişimde her biri alanında usta isimlerle çalışmalar yapmış olan, Tom Hanks, Madonna, Demi Moore, Ashton Kuschter, Rihanna gibi dünyaca ünlü isimler ile ortak çalışmalarda bulunmuş ve halen Los Angeles’ta koçluk, danışmanlık ve enerji terapileri yapan Yeliz Rüzgar bizimle deneyimlerini paylaştı. Bu keyifli sohbetle sizleri baş başa bırakıyoruz:

 

Kendinizden ve yaptıklarınızdan bahseder misiniz?

 

Yaşam stili danışmanlığı yapıyorum. Yaşam koçluğundan farklı bir alanda yapıyorum bunu. Çünkü Türkiye’de o kelimenin içi tam olarak doldurulmuyor. Ben özellikle bireyleri ve organizasyonları dönüştürürken hedefim de özellikle koçlara eğitim verip koçları dönüştürebilmek.

Çalışmalarına hangi odakla yaklaşıyorsun ve nerelerde yapıyorsun?

 

Ben dönüşümsel workshoplar yapıyorum. Bireysel koçluk ve bireysek enerji çalışmaları yapıyorum. Türkiye ve Los Angelas’da yapıyorum bunları. Bu sene itibari ile New York ve Londra da açılacak bu programlarımız. Aura Video Station aracının Türkiye distribütörüyüm. Aura ve çakraların enerjilerini ölçüyor bu araç. İnsanlara aura ve çarka enerjisini olabildiğince bilimsel olarak göstermek istiyorum. Meditasyon çalışmaları yapıyorum.

 

YELİZ 4

 

 

Koçluk becerilerini nasıl bir eğitimle sağlıyorsunuz?

 

Inspire-Energize-Transfrom workshoplarım var. Bu workshoplar aracılığıyla gelen kişiye ilham, enerji ve dönüşüm sağlıyorum. Nasıl oluyor? Sabahtan ve öğleden sonra farklı enerjilere götürüyorum insanları. Öyle bir workshop ki bilginin ve deneyimin ötesinde yaşayabileceğin bir workshop. Powerpointler gibi sıradanlaşmış sunumları bir kenara bırak. Kitaplardan, internetten her yerden bilgileri bulabilirsin çünkü bilgi sonsuz. Bizim için önemli olan deneyimdir. Bu yüzden kişileri deneyim süreci içine sokuyoruz. Bunlarla ilgili elimde çok güzel somut örneklerde mevcut. Bu workshoplara katılanların geri dönüşümleri beni çok mutlu ediyor.


Inspire Energize Transfrom workshoplarınızın diğer eğitimlerden farkı nedir?

Klasik eğitimin çok dışında olan bir eğitim. Dans ediyorlar, bağırıyorlar. Antony Robbins’in kız verdiyonu diyebilirsin. Buradan aldıkları ilhamla maskülen enerjileri ile feminen enerjilerini dengeliyorlar. Yani bir taraftan niyet ederken, vizyon tahtası oluştururken diğer taraftan bunu aksiyon adımlarına nasıl dönüştürürler bunu belirliyorlar. Günün sonunda bir bütün oluşturmuş oluyorlar. “Yin and Yang” bütününü oluşturmuş oluyorlar.

 

 

Bireyler sizden aldıkları eğitimle şimdinin gücünü mü yaşıyorlar?

 

Aldığı ilhamla aldığı enerji ile aldığı dönüşümle her şeyi şimdinin içine getiriyor. Yani anında aksiyona geçiyor. Spiritüel kısmı var. Zihinle hedef belirleme nerede olduğunu bilme bilincinin geliştiriyorum. Bir de niyet etme kısmı var. Yani insanları kendine çekme. Hayat esasında bu iki enerjinin dansından oluşur. Maskülen ve feminen enerjinin dansıdır.

 

Yaşam nasıl bir enerjiden oluşuyor?

 

Yaşamda her şey esasında pozitiftir. Negatif olan bir şey yoktur. Hepsi bir öğrenme tecrübesidir. Ama buna bakabilmen için bilinçaltı programlarının güzel yazılmış olması gerekir. Şayet sen kısıtlayıcı inanç sistemlerine sahipsen negatifin içindeki ışığı yani pozitifi göremiyor. Göremediği zamanda bütün bünyesine negatif enerjiyi alıyor. Ondan sonra depresyon ortaya çıkıyor.

 

 

Koçluk sizin için bir hedef miydi yoksa bir yönlendirme ile mi bu noktaya geldiniz?

 

Şu anda yaşadığım hayat benim hayal ettiğim bir hayat. Koçluk, benim lise döneminde koyduğum bir hedefti. O dönemlerde ben koç olacağım diyordum. İnternet yaygın değildi, nlp yoktu. O dönemlerde bu kavram henüz daha piyasaya gelmemişti. İnsanların davranışlarını incelemeye başladım. Örneğin vücut dili eğitimini almamış insanların esasında birçok davranış karşısında ortak hareketler sergilediğini gördüm. Bunun sonucunda ortak bir bilgi merkezi olduğunu keşfettiğim. Yani neuro-system’i yöneten bir bilgi merkezi bulunmaktadır. Vücudunu bir şey yapmaya itiyor. Bunları öğrendikçe Nlp kavramının daha da derinine inmeye başladım. Böylece şu an geldiğim noktaya içimdeki merak duygusu ve öğrenme sevgisi ile ulaştım.

 

 

Sizinle iletişime geçmek isteyen okuyucularımız için irtibat adresiniz nedir? (Web)

 

www.yelizruzgar.com adresinden ve sosyal medya facebook üzerinden ulaşabilirler.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan RALPH WATSON İLE KAHVE TADINDA SÖYLEŞİ başlıklı makalemizde çin ortadoğu, hindistan ve ingiltere hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 7 gün ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar