Oca
4
2016

YAŞLI BALIKÇI & GENÇ ADAM (1)

 

Genç adam elindeki bardağı sımsıkı kavramıştı. Az daha sıksa adeta kırılıp parçalanacaktı. Gözleri kan çanağına dönmüş ve yanında paramparça olmuş bir cep telefonu vardı. Yaşlı balıkçı genç adamın telefonla konuşmasından onu kırmasına kadar her şeye şahit olmuştu. Daha sonra sinirini yatıştırmak için söylediği çay söylediğini işitmişti. Daha sonra gördüğü şey ise çayın bitmiş olduğuydu…

 

 

Yaşlı balıkçı, genç adamın neye sinirlendiği hakkında en ufak bir fikre dahi sahip değildi. Yanına gidip gitmemek arasında kalmıştı. Nasıl bir tepki alacağını bilmiyordu. Genç adam sonuçta yaşlı balıkçıyı hiç tanımıyordu. Tersleyebilirdi. Neyseki hiçbiri olmadı.

 

 

Genç adam, yaşlı balıkçıyı büyük bir saygı ile karşıladı.

 

 

Karşısındaki tabureyi oturması için ısrar etti ve ona da bir çay söyledi. Daha sonra yaşlı balıkçı :

– Delikanlı, nedir seni böyle üzen ve sinirlendiren? diye söze başladı.

 

Genç adam nerden başlayacağını bilmez bir şekilde gözü uzaklara daldı gitti. Yaşlı adam anlamıştı. Gözleri uzaklara dalanın yakınlarda olmayan bir hikâyesi vardır. Genç adam kendini toparlamak istercesine çayından bir yudum aldı ve söze başladı :

– “Çok sevdiğim bir dostum… Her şeyimi emanet edebileceğim bir can dostum vardı. Daha doğrusu ben öyle sanıyormuşum. Neyim var neyim yoksa onun tarafından dolandırıldım. Ama anlam veremiyorum. Neden bunu yaptı? Neydi sebebi? Üzerime bıraktığı onca borç ve çeklerin arasında sıkıştım kaldım. Belki burada son çay içişim. Senetler, çekler, borçlar mahkemeye intikal ettikçe özgürlüğüm de elimden alınacak. Neydi bunun sebebi? Hala anlam veremiyorum…” sözleri döküldü.

 

Yaşlı balıkçı, genç adamın anlattıklarına aşinaydı. Zira bu yaşına kadar görmüş geçirmiş biri olarak birçok şey yaşamıştı. Genç adamın gözlerinin içine bakarak : ……

 

( Devam edecek….. )

Bir önceki yazımız olan BİBLO KADAR SESSİZ başlıklı makalemizde aşk, aşk denemesi ve aşk şiiri hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar