Haz
1
2015

YAZ TATİLİNİ DEĞERLENDİRELİM!

3 aylık bir yaz tatili yaklaşırken bu tatili nasıl değerlendireceğimizin planını şimdiden yapmak gerekir. Peki hangi öğrenciler nasıl bir plan yapmalı ?

 

İlkokul 1-4 Grubu :

 

Özellikle okumayı yeni öğrenen öğrencilerimizi harika kitaplarla dolu bir yaz beklemeli. Tabi onlara bu aşkı aşılayabilmek yine onlara rol model olacak kişilerin elinde. Bu anne, baba, abi veya kardeş olabilir. Çocuklar gördüklerini yaparlar. Taklitsel öğrenmenin yoğun olduğu bu yaş grubunda buna dikkat edilmeli. Sürekli televizyon seyredilen bir evde çocuğunuza kitap oku demenin hiçbir faydası olmaz.

 

Ortaokul 5-8 Grubu :

 

Sınava hazırlık aşamasında olan değerli öğrencilerimiz adeta bir test maratonuna giriyorlar. 8. sınıfta liseyi seçmek için girecekleri sınava şimdiden hazırlanmaya başlamalılar. Özellikle 5. sınıftan itibaren eksik konu bırakmadan ilerlemek gerekiyor. Yaz tatilini birer fırsata çevirerek bol kitap okuyarak ve eksik konuların tamamlanarak geçirileceği bir yaz olmalı.

 

Lise 9-12 Grubu :

 

Meslek seçimine giden yolda kritik bir dönem. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için yaz tatili mükemmel bir fırsat. Her ders için ayrı ayrı plan yapılarak yaz tatili değerlendirilebilir. Kitap okumayı ihmal etmeden geçirilecek bir yaz tatilinin yanında bol bol çözülecek test soruları şimdiden hazırlanmaya başlasın 🙂

 

Keyifli Tatiller dilerim …

 

 

 

Bir önceki yazımız olan GÜMÜŞYAKA SEMİNERİ başlıklı makalemizde azim, bilim adamı ve değişim hakkında bilgiler verilmektedir.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar