Şub
1
2014

Yine Aylardan ŞUBAT

aylardan-şubat

Tual’ın söylediği o şarkıya ithafen bir başlık oldu bu. Ama devamı olmayan bir cümle diyebilirim. Çünkü ne Kasım ayının ne de Şubat ayının manası herkes için aynı değildir. Şubat içinde oturacak bir evi olan için sıcak bir yuvayı temsil ederken dışarıda ekmek parası kazanmak zorunda olup bir evi dahi olmayan için sıkıntıdan başka bir şey değildir.

 

Ne garip bir dünyada yaşıyoruz değil mi? Sahip olduklarımızın ne kadarına şükrediyoruz veya ne kadarının farkındayız? Farkındalığımızı kaybetmiş bir şekilde adeta günün saatleri içindeki dakikalar helezonunda kayboluyoruz. Yaşamın amacı diye bir şey acaba sözlüklerimizde yer alıyor mu? Vicdan muhasebemizi yapabiliyor muyuz? Sorular, sorular, sorular…

 

Bu yazıyı kaleme almamdaki amaç sizi sorularla sıkmak değil. Sadece acaba kendi kendimize en son ne zaman sorular sorduk diye düşünmenizi istiyorum. Yoksa burada yazılan sorulara cevap vermenizi istemek haddime değil.

 

Bazen soğuk bir mevsimde yazdığınız sıcacık kelimeler vardır. Buz gibi harflerin gölgesinde kalan imlasız cümleler öyle yürekleri ısıtır siz farkında bile olmazsınız. Sizin önemsiz gördüğünüz davranışların cümleler dökülmesiyle yürekleri ısıtırsınız. Mevsim kış olsa da aylardan Şubat da olsa bazen bir çift kelimedir duymak istediğiniz. Kimisi sevgilisinden bir söz duymak ister kimisi annesinden babasından helallik diler. Diyorum ya aylardan kasım da olsa şubat da olsa ihtiyaçlar herkes için başkadır.

 

Kaldırımı adımlarken soğuk bir rüzgâr yüzünüze çarpsa ne hissedersiniz? O an ki düşünceleriniz bu hissinizi etkiler mi? Yoksa insan düşünceleriyle de aylardan Şubat olsa da soğuk bir rüzgârı yenebilir mi? Sorular birbiri ardını kovalarken farkına varmanızı istediğim bir şey var aslında, yazının başından beri vurgulamaya çalıştığım şey: Farkındalık.

 

Yaşam tüm standartlığıyla devam ederken bizler farkındalığımızı kaybetmeden yaşayalım. Üzerimize doğan güneşin ve bulutların farkında olalım. Yağmuru izlerken adeta onu ilk defa gören bir çocuk heyecanını duyumsamaya çalışalım. Cümlelerime burada nokta koyarken kısa bir mesaj ile şimdilik gelişimle kalın diyorum :

 

Yine aylardan Şubat,
Olumsuz bakan gözlüklerini sök at!

 

HAKAN BİROL / …gelişimle el ele, değişimin izinde…

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Gelişim Ajandasına Düşen Notlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

TwitterGoogle+FacebookLinkedInTumblrPaylaş

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında: HAKAN BİROL

Bir Yorum Yap

Twitter’den Takip Et!

  • Bir Şeyler Yapmak harekete gecmektir. Basarisiz olacagini dusunup hala yerinizde saymaktansa hemen bir seyler yapin! #pozitifgelişim
    about 1 hafta ago
  • Emin olmak gelişmenin bir numaralı düşmanıdır. Önyargılarımız yuzunden kendimize bictigimiz değerin hep altinda kal… https://t.co/ygLngnIskn
    about 1 hafta ago

Facebook Sayfası

Hakan Birol TV

Giriş

Anket

Kişisel Gelişime İnanıyor musunuz?

View Results

Loading ... Loading ...

Son Yorumlar